Komu je namenjen Melmak ultrazvok?

 

Skrajšan čas celjenja zlomov

 

Namenska uporaba Melmak ultrazvoka lahko aktivira presnovo kosti na mestu zloma in s tem skrajša čas celjenja zlomov ter pospeši čas regeneracije. Ključnega pomena pri mnogih je čas trajanja omejitev, ki jih povzročata zlom in bolečine: podjetniki, športniki, osebe ki so poslovno ali privatno zelo angažirani. Prav tako tisti, ki naj bi si po operaciji kosti čim prej povrnili vitalnost in okretnost.

 

PRVIČ: Osebe, ki želijo čim prej okrevati

CILJ: Skrajšati čas celjenja zloma. Pacientu z zlomom, ki uporablja Melmak ultrazvok se čas celjenja zloma skrajša za približno eno tretjino. Pri enostavnem zlomu se lahko praviloma po petih – šestih tednih popolnoma obremeni, namesto po osmih - devetih tednih. Pri kompliciranih zlomih se lahko ponovno obremeni po dveh namesto treh mesecih. V povprečju pacienti okrevajo en mesec prej.

 

DRUGIČ: Pacienti katerih zlomi se ne celijo

CILJ: Pospešiti in aktivirati celjenje zlomov. Približno 8% zlomov se samo od sebe ne celi. Namreč tisti, pri katerih se kosti ne celijo oziroma je celjenje zelo upočasnjeno (na primer pseudoartoze ali zakasneli zlomi). V tem primeru pacient potrebuje pomoč. Ob uporabi Melmak ultrazvoka pri pacientih s tovrstnimi zlomi, se lahko proces celjenja kosti sproži – in če ostane pri tem, lahko terapija privede proces zdravljena do konca.
Brez dodatnih operativnih posegov in ponavadi s stopnjo uspešnosti preko 85%*.

 

TRETJIČ: Pacienti, ki ne želijo tvegati

CILJ: Zagotoviti celjenje zlomov. Pacient z zlomom, ki imajo osteoporozo ali diabetes, ki jemljejo močna zdravila ali kadijo, se morajo zavedati, da se bo njihov zlom slabše zdravil. Enako velja za paciente, ki so utrpeli zlom na njihovi 5. metatarzalni kosti, goleni, gležnju ali ključnici, kot tisti ki imajo spiralen zlom ali zdrobljene kosti. Za njih je priporočljivo, da se zlom zdravi že od samega začetka z Melmak ultrazvokom. Na nek način preventivno, da se prepreči zakasnelo celjenje zloma kosti.

 

 

 

 


VIR: Siska et al., Externe Supportiva zur Förderung der Frakturheilung. Welche Rolle spielt Ultraschall?, Der Unfallchirurg, 2009, Band 112, zvezek 1 - prosimo glejte tudi stran » literatura

 

 

 

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih